Haber

İstanbul Eminönü’nde Sivil Trafik Polisi Tarafından Taksi Denetimi Yapıldı

İstanbul Eminönü’nde taksi denetimi sivil trafik polisleri tarafından gerçekleştirildi. İnceleme sırasında taksi bekleyen bir ailenin yardımına polis ekipleri yetişti ve aile, polis ekipleri tarafından durdurulan taksiye bindirildi. Denetim sırasında ceza alan taksi şoförü, kendisine soru soran muhabire “On numara” diyerek esprili bir yanıt verdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipleri ekipleri, taksilerde denetimlerini sürdürdü. Eminönü’nde yapılan kontrolde emniyet kemeri takmayan 4 sürücüye 436 lira, araç kullanırken telefonla konuşan 3 sürücüye 951 lira, tabelalara uymayan 1 sürücüye ise 436 lira para cezası kesildi. . Taksi bulmakta zorlanan çocuklu aile, polis tarafından kontrol noktasında durdurulan ticari taksiye bindirilirken, kontrol sırasında ceza kesilen taksi şoförü de muhabirin sorusuna “On numara” diyerek esprili bir şekilde yanıt verdi.

“Turisti gözümüzün önünde götürdü”

Ailesiyle birlikte taksiye binmekte zorlanan Fatma Yiğit, şöyle konuştu: “Bir saattir burada çocukla utanıyoruz. Bağcılar’a gitmek istiyoruz. ‘İleride taksiler var, binin’ diyorlar. ‘Durak var oraya git’ diyorlar, ‘Doluyuz’ diyorlar, boş olmasına rağmen almıyorlar.” “Bu hafta başımıza gelen ikinci durum bu. Bizi içeri almıyorlar, polis kontrol etse iyi olur. Bize yardımcı olmaları lazım. Türk vatandaşlarını içeri almıyorlar. Turisti önümüze aldılar.” Gözümüze bindiler ama biz geçemedik” dedi.

Araç kullanırken telefonla konuşan taksi şoförü, “Patronla telefonda konuşuyorum. Cezayı patron ödeyecek” dedi. Bir başka sürücü ise müşteriden konum bilgisi almak için telefonla konuştuğunu söyledi.

Öte yandan kontrollerin önümüzdeki günlerde de devam edeceği öğrenildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu