Haber

Minibüste çakmakla oynayan çocuk 3 aracın yanmasına neden oldu

KÜÇÜKÇEKMECE’de bir sitenin açık otoparkında camları kırılan ve kapısı açık olan minibüste çakmakla oynayan AA (14) yangına neden oldu.

Minibüste çıkan yangın, yakındaki bir karavana ve yanındaki başka bir minibüse sıçradı. Bir site sakininin kapı ve camları açık olan minibüsü cep telefonuyla çekerek yangından günler önce site yönetimini uyardığı öğrenildi.

Küçükçekmece Atakent Mahallesi 243. Cadde üzerinde bulunan bir sitenin açık otoparkında 23 Şubat Perşembe günü saat 17.00 sıralarında camları kırık ve kapısı açık halde park halinde bulunan 34 ZS 2321 plakalı minibüste yangın çıktı. Yangına AA isimli 14 yaşındaki bir çocuğun çakmakla oynarken çıktığı öğrenildi. Minibüsün alev almasının ardından AA oradan uzaklaşırken alevler 34 adet ESE 877 plakalı karavan ile 34 adet FSU 186 plakalı diğer minibüse sıçradı. Site sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye yangını kısa sürede söndürürken, 3 araç da kullanılamaz hale geldi. Polis ve itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu AA gözaltına alınarak Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

SİTE YÖNETİMİNE UYARDI Olaydan günler önce site sakininin camı kırık minibüse binerek cep telefonu kamerasıyla görüntü kaydını site yönetimine göndererek ‘bu aracı yakabilirler’ uyarısında bulunduğu öğrenildi. ‘. Görüntülerde minibüsün içindeki sigara izmaritleri ve boş içki şişeleri görülüyor. Minibüste çıkan yangın başka bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasına yansıdı.

“ÜÇ ARAÇ TAMAMEN BENİM RV’İMLE BİRLİKTE KULLANILDI.” Yanan karavanın sahibi Deniz Metin, “Akşam karavanım park halindeyken yanındaki minibüs alev aldı. Karavanımla birlikte 3 araç yandı. Camı kırılan minibüs yerinden kıpırdamadı. 3 yıldır site yönetimi minibüs sahibini de bu konuda uyardı hatta polise bildirdi.Suç teşkil etmediği için minibüsün buradan çıkarılamadığı söylendi.Sonuç olarak, ne yazık ki böyle bir olaya sebep oldu. Yani en azından diğer insanlar bu durumdan zarar görmedi. Bizim gibi güvenliği olan sitelerde bununla ilgili bir düzenleme yapılıp önlem alınması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

yagliderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu