Haber

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu’ndan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, 24 Kasım Öğretmen Günü münasebetiyle ileti yayımladı.

Hacıbektaşoğlu, iletisinde, en onurlu mesleklerin başında yer alan öğretmenliğin emek, özveri, sabır ve müsamaha isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kıymetli ve saygın olduğunu belirtti.

Ülkenin her bir köşesinde canla başla çalışan bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Hacıbektaşoğlu, şunları kaydetti:

“Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İnsanlık toplumunun en fedakar, en saygıdeğer unsurları hiç şüphesiz öğretmenlerdir’ kelamı öğretmenlerin bedelini açıkça ortaya koymaktadır. Bu nedenle her türlü fedakarlıktan kaçınmadan özveriyle çalışan öğretmenler, gelişmiş ve müreffeh bir Türkiye maksadına ulaşmamızda en büyük garantimizdir. Öğretmenlerimizden beklentimiz, geleceğimizin mimarı sevgili çocuklarımıza, gençlerimize ulusal ve manevi kıymetlerimizi öğretmeleri, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmeleridir. Atatürk başta olmak üzere ortamızdan ayrılan ve vazifesi başındayken şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu