Haber

MGK toplantısının ardından açıklama yayınlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. 3 saat süren görüşmede terörle mücadele operasyonları ve seçim güvenliğinin yanı sıra bölgesel konular ele alındı.

MGK’da alınan kararlar, toplantının ardından yazılı açıklamayla açıklandı.

Milli Güvenlik Kurulu’nun yaptığı açıklama şöyle:

6 Şubat 2023’te meydana gelen depremlerin ardından ortaya çıkan durum değerlendirilerek, bölgede hayatın bir an önce normale dönmesinin önemi vurgulandı.

Başta PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri olmak üzere milli birlik ve beraberliğimize yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla ve başarıyla yürütülen operasyonlar hakkında heyete bilgi verildi.

Yunanistan ile ilişkilerimizde son dönemdeki olumlu havanın sürdürülmesinin hem taraflar hem de bölgemiz için hayırlı olacağı değerlendirilmektedir.

14 Mayıs 2023 Pazar günü birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ile 28. dönem milletvekili genel seçiminin barış ve inanç içinde yapılmasına yönelik tedbirler gözden geçirildi.

Skandal üstüne skandal! Güney Kıbrıs’ta Türk bayrağını indirdiler ve Londra’da Ersin Tatar’a saldırmaya kalkıştılar. Güney Kıbrıs’ın kıyı bölgesi Baf, skandal bir olaya ev sahipliği yaptı. İlçede ülkeler arası bisiklet yarışı kapsamında asılan Türk bayrağı indirildi. CNN Türk’e konuşan Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dün meydana gelen saldırı girişimiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tatar, ‘Hiçbir İngiliz yetkili bana ‘geçmiş olsun’ demedi. Hukuk çevrelerinin gereğini yapacağını düşünüyorum, açıklamamızı yaptık. Demokrasinin beşiği olduğunu iddia ettikleri bir yerde benim söz hakkımı engellemeye çalışmak çok yakışıksızdır” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu