Yaşam

Nâzım Hikmet Harbiye Açıkhava’da

İBB, Dünya Şairi Nâzım Hikmet’i uzun yıllar unutulmaz bir buluşmayla anacak. Edebiyat, sinema, tiyatro ve müzik dünyasından birçok sanatçı, ustanın unutulmaz dizelerini seslendirecek ve besteler yapacak. İstanbul’un simge sahnesi Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek buluşmayı İstanbullular ücretsiz olarak izleyebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı, “Demokrasi Yüzyılı” etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Yüzyılın Yüzleri” serisine bir yenisini ekliyor. Dünyanın en değerli şairlerinden biri olan Nâzım Hikmet, yıldızların geçit töreniyle anılır. 3 Haziran Cumartesi günü saat 21.00’de gerçekleşecek gecede Ferhat Livaneli orkestrası Yiğit Sertdemir yönetmenliğinde Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahne alacak. Ehil Dikinciler’in seslendirdiği, Barış Dinçel’in süslediği “Şiir ve Şarkılarla Nâzım” anma gecesine İstanbullular, 31 Mayıs saat 11:00’den itibaren İstanbul Your uygulamasına kayıt yaptırarak ücretsiz olarak katılabilecek.

Nâzım’ın unutulmaz replikleri ve besteleri İBB Kültür’ün hazırladığı gecede İstanbullularla buluşacak. ‘Şiir ve Şarkılarla Nazım’ anma gecesinde; Ahmet Mümtaz Taylan, Ali Sürmeli, Bahtiyar Engin, Berkay Ateş, Bülent Emrah Parlak, Can Gox, Deniz Barut, Erkan Can, Erkan Oğur, Fuat Latife, Küme Gündoğarken, Hakan Meriçliler, İlhan Şeşen, İtimat Kıraç, Halil Ergün, Hüsnü Arkan, İlkay Akkaya, İsmail Hakkı Demircioğlu, Mehmet Fazilet, Melihat Gülses, Nükhet Duru, Selçuk Usul, Şenay Gürler, Tilbe Saran, Yiğit Özşener ve Zuhal Olcay sahne alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu